Vishay Dale CRCW080534K0FKEAHP
Part No.:
CRCW080534K0FKEAHP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW080534K0FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 34K OHM 1% 1/2W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
34 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW080534K0FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW080534K0FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW080534K0FKEAHP?
Image CRCW080534K0FKEAHP
Part Number CRCW080534K0FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 34 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)