Vishay Dale CRCW080520M0JPEAHR
Part No.:
CRCW080520M0JPEAHR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW080520M0JPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 20M OHM 5% 1/8W 0805
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
20 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW080520M0JPEAHR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW080520M0JPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW080520M0JPEAHR?
Image CRCW080520M0JPEAHR
Part Number CRCW080520M0JPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)