Vishay Dale CRCW0805200MJPEAHR
Part No.:
CRCW0805200MJPEAHR
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW0805200MJPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 200M OHM 5% 1/8W 0805
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
200 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW0805200MJPEAHR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW0805200MJPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0805200MJPEAHR?
Image CRCW0805200MJPEAHR
Part Number CRCW0805200MJPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 200 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)