Vishay Dale CRCW0805107KFKEAHP
Part No.:
CRCW0805107KFKEAHP
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW0805107KFKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 0805
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
107 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW0805107KFKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW0805107KFKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0805107KFKEAHP?
Image CRCW0805107KFKEAHP
Part Number CRCW0805107KFKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 107 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)