Vishay Dale CRCW060369K8FKEAHP
Part No.:
CRCW060369K8FKEAHP
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW060369K8FKEAHP.pdf
Description:
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/3W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
69.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW060369K8FKEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW060369K8FKEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW060369K8FKEAHP?
Image CRCW060369K8FKEAHP
Part Number CRCW060369K8FKEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 69.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)