Vishay Dale CRCW0603470RJNEAHP
Part No.:
CRCW0603470RJNEAHP
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW0603470RJNEAHP.pdf
Description:
RES SMD 470 OHM 5% 1/3W 0603
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.333W, 1/3W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW0603470RJNEAHP on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW0603470RJNEAHP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW0603470RJNEAHP?
Image CRCW0603470RJNEAHP
Part Number CRCW0603470RJNEAHP
Manufacturer Vishay Dale
Series CRCW-HP e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.333W, 1/3W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)