Vishay Dale CRCW060333M0JPEAHR
Part No.:
CRCW060333M0JPEAHR
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CRCW060333M0JPEAHR.pdf
Description:
RES SMD 33M OHM 5% 1/10W 0603
Series:
D/CRCW-HR e3
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
33 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
±500ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0603
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)
Failure Rate:
1. How to order CRCW060333M0JPEAHR on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CRCW060333M0JPEAHR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRCW060333M0JPEAHR?
Image CRCW060333M0JPEAHR
Part Number CRCW060333M0JPEAHR
Manufacturer Vishay Dale
Series D/CRCW-HR e3
Package/Case 0603 (1608 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 33 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Ratings 0603
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)