YAGEO CQ0402BRNPO9BN1R3
Part No.:
CQ0402BRNPO9BN1R3
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CQ0402BRNPO9BN1R3.pdf
Description:
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NPO 0402
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CQ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
1.3 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Q
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CQ0402BRNPO9BN1R3 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CQ0402BRNPO9BN1R3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CQ0402BRNPO9BN1R3?
Image CQ0402BRNPO9BN1R3
Part Number CQ0402BRNPO9BN1R3
Manufacturer YAGEO
Series CQ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1.3 pF
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Q
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)