TDK Corporation CNC5L1X7R1H475K160AE
Part No.:
CNC5L1X7R1H475K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CNC5L1X7R1H475K160AE.pdf
Description:
CAP 1206 X7R 50V 4.7UF 10% 1.60M
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CNC5L1X7R1H475K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CNC5L1X7R1H475K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CNC5L1X7R1H475K160AE?
Image CNC5L1X7R1H475K160AE
Part Number CNC5L1X7R1H475K160AE
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)