TDK Corporation CNA6P1X7R2A475K250AE
Part No.:
CNA6P1X7R2A475K250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CNA6P1X7R2A475K250AE.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7R 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CNA6P1X7R2A475K250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CNA6P1X7R2A475K250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CNA6P1X7R2A475K250AE?
Image CNA6P1X7R2A475K250AE
Part Number CNA6P1X7R2A475K250AE
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)