TDK Corporation CNA5L1X7S1A226M160AE
Part No.:
CNA5L1X7S1A226M160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CNA5L1X7S1A226M160AE.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7S 1206
Shipping
Inventory:730
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CNA5L1X7S1A226M160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CNA5L1X7S1A226M160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CNA5L1X7S1A226M160AE?
Image CNA5L1X7S1A226M160AE
Part Number CNA5L1X7S1A226M160AE
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)