CMJ206T32768DZBT.pdf
| Image |  |
| Part Number | CMJ206T32768DZBT |
| Manufacturer | Citizen Finedevice Co Ltd |
| Series | CMJ206T |
| Package/Case | Cylindrical Can, Radial |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Type | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Stability | - |
| Frequency Tolerance | ±20ppm |
| Load Capacitance | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kOhms |
| Operating Mode | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.236" L (2.50mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |