Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components CMB02070X7509GB200
Part No.:
CMB02070X7509GB200
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CMB02070X7509GB200.pdf
Description:
RES SMD 75 OHM 2% 1W 0207
Manufacturer:
Series:
CMB
Package/Case:
MELF, 0207
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
75 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1W
Composition:
Carbon Film
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
AEC-Q200
Ratings:
0207
Size / Dimension:
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order CMB02070X7509GB200 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CMB02070X7509GB200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMB02070X7509GB200?
Image CMB02070X7509GB200
Part Number CMB02070X7509GB200
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series CMB
Package/Case MELF, 0207
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 75 Ohms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 1W
Composition Carbon Film
Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package AEC-Q200
Ratings 0207
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)