CLLE1AX7S0G225M/0.55.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Series | CLL | CLL | CLL | CLL |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Active |
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage - Rated | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Temperature Coefficient | X7S | X7S | X7S | X7S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C | -55°C ~ 125°C |
| Ratings | - | - | - | - |
| Applications | Bypass, Decoupling | Bypass, Decoupling | Bypass, Decoupling | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | - | - |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) | 0.022" (0.55mm) | 0.037" (0.95mm) | 0.022" (0.55mm) |