TDK Corporation CLLE1AX7R0J474M050AC
Part No.:
CLLE1AX7R0J474M050AC
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CLLE1AX7R0J474M050AC.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 6.3V X7R 0805
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CLL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Multi-Terminal)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CLLE1AX7R0J474M050AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CLLE1AX7R0J474M050AC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLLE1AX7R0J474M050AC?
Image CLLE1AX7R0J474M050AC
Part Number CLLE1AX7R0J474M050AC
Manufacturer TDK Corporation
Series CLL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Multi-Terminal)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)