TDK Corporation CLLC1AX7R0G104M050AC
Part No.:
CLLC1AX7R0G104M050AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CLLC1AX7R0G104M050AC.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 4V X7R 0603
Product Status:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CLLC1AX7R0G104M050AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CLLC1AX7R0G104M050AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLLC1AX7R0G104M050AC?
Image CLLC1AX7R0G104M050AC
Part Number CLLC1AX7R0G104M050AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)