TDK Corporation CLLC1AX6S0G475M050AC
Part No.:
CLLC1AX6S0G475M050AC
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CLLC1AX6S0G475M050AC.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 4V X6S 0603
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CLL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL (Multi-Terminal)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CLLC1AX6S0G475M050AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CLLC1AX6S0G475M050AC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CLLC1AX6S0G475M050AC?
Image CLLC1AX6S0G475M050AC
Part Number CLLC1AX6S0G475M050AC
Manufacturer TDK Corporation
Series CLL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL (Multi-Terminal)
Ratings -
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)