TDK Corporation CKG57NX7T2J684M500JH
Part No.:
CKG57NX7T2J684M500JH
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NX7T2J684M500JH.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 630V X7T SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MEGACAP, CKG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order CKG57NX7T2J684M500JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NX7T2J684M500JH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NX7T2J684M500JH?
Image CKG57NX7T2J684M500JH
Part Number CKG57NX7T2J684M500JH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)