TDK Corporation CKG57NX7R1E226M500JH
Part No.:
CKG57NX7R1E226M500JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NX7R1E226M500JH.pdf
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R SMD
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57NX7R1E226M500JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NX7R1E226M500JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NX7R1E226M500JH?
Image CKG57NX7R1E226M500JH
Part Number CKG57NX7R1E226M500JH
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)