TDK Corporation CKG57NX7R1C336M500JJ
Part No.:
CKG57NX7R1C336M500JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NX7R1C336M500JJ.pdf
Description:
CAP CER 33UF 16V X7R SMD
Shipping
Inventory:392
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57NX7R1C336M500JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NX7R1C336M500JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NX7R1C336M500JJ?
Image CKG57NX7R1C336M500JJ
Part Number CKG57NX7R1C336M500JJ
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)