TDK Corporation CKG57NX5R2A106M500JJ
Part No.:
CKG57NX5R2A106M500JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NX5R2A106M500JJ.pdf
Description:
CAP CER 10UF 100V X5R SMD
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57NX5R2A106M500JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NX5R2A106M500JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NX5R2A106M500JJ?
Image CKG57NX5R2A106M500JJ
Part Number CKG57NX5R2A106M500JJ
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)