TDK Corporation CKG57NX5R1C107M500JJ
Part No.:
CKG57NX5R1C107M500JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NX5R1C107M500JJ.pdf
Description:
CAP CER 100UF 16V X5R SMD
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57NX5R1C107M500JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NX5R1C107M500JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NX5R1C107M500JJ?
Image CKG57NX5R1C107M500JJ
Part Number CKG57NX5R1C107M500JJ
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)