TDK Corporation CKG57NC0G2J144K500JH
Part No.:
CKG57NC0G2J144K500JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57NC0G2J144K500JH.pdf
Description:
CAP CER 0.14UF 630V C0G/NP0 SMD
Series:
CKG
Product Status:
Active
Capacitance:
0.14 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57NC0G2J144K500JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57NC0G2J144K500JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57NC0G2J144K500JH?
Image CKG57NC0G2J144K500JH
Part Number CKG57NC0G2J144K500JH
Manufacturer TDK Corporation
Series CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.14 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)