TDK Corporation CKG57KX7T2W105K335JH
Part No.:
CKG57KX7T2W105K335JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KX7T2W105K335JH.pdf
Description:
CAP CER 1UF 450V X7T SMD
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57KX7T2W105K335JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KX7T2W105K335JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KX7T2W105K335JH?
Image CKG57KX7T2W105K335JH
Part Number CKG57KX7T2W105K335JH
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)