CKG57KX7T2E155M335JJ.pdf
| Image | |
| Part Number | CKG57KX7T2E155M335JJ |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Temperature Coefficient | X7T |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.138" (3.50mm) |