TDK Corporation CKG57KX7S1C476M335JH
Part No.:
CKG57KX7S1C476M335JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KX7S1C476M335JH.pdf
Description:
CAP CER 47UF 16V X7S SMD
Shipping
Inventory:330
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57KX7S1C476M335JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KX7S1C476M335JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KX7S1C476M335JH?
Image CKG57KX7S1C476M335JH
Part Number CKG57KX7S1C476M335JH
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)