TDK Corporation CKG57KX7R2A335M335JJ
Part No.:
CKG57KX7R2A335M335JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KX7R2A335M335JJ.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 100V X7R SMD
Shipping
Inventory:757
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57KX7R2A335M335JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KX7R2A335M335JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KX7R2A335M335JJ?
Image CKG57KX7R2A335M335JJ
Part Number CKG57KX7R2A335M335JJ
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)