CKG57KX7R2A105M335JJ.pdf
| Image | |
| Part Number | CKG57KX7R2A105M335JJ |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | MEGACAP, CKG |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.138" (3.50mm) |