TDK Corporation CKG57KX7R1H475K335JJ
Part No.:
CKG57KX7R1H475K335JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KX7R1H475K335JJ.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R SMD
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57KX7R1H475K335JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KX7R1H475K335JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KX7R1H475K335JJ?
Image CKG57KX7R1H475K335JJ
Part Number CKG57KX7R1H475K335JJ
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)