TDK Corporation CKG57KX7R1E106K335JJ
Part No.:
CKG57KX7R1E106K335JJ
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KX7R1E106K335JJ.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
MEGACAP, CKG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order CKG57KX7R1E106K335JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KX7R1E106K335JJ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KX7R1E106K335JJ?
Image CKG57KX7R1E106K335JJ
Part Number CKG57KX7R1E106K335JJ
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)