TDK Corporation CKG57KC0G2J683J335JH
Part No.:
CKG57KC0G2J683J335JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG57KC0G2J683J335JH.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V C0G/NP0 SMD
Shipping
Inventory:881
Series:
CKG
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG57KC0G2J683J335JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG57KC0G2J683J335JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG57KC0G2J683J335JH?
Image CKG57KC0G2J683J335JH
Part Number CKG57KC0G2J683J335JH
Manufacturer TDK Corporation
Series CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)