CKG45NX7R2E105M500JJ.pdf
| Image |  |
| Part Number | CKG45NX7R2E105M500JJ |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 1 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL (Stacked) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.217" (5.50mm) |