TDK Corporation CKG45NX7R1H685M500JJ
Part No.:
CKG45NX7R1H685M500JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45NX7R1H685M500JJ.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X7R SMD
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG45NX7R1H685M500JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45NX7R1H685M500JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45NX7R1H685M500JJ?
Image CKG45NX7R1H685M500JJ
Part Number CKG45NX7R1H685M500JJ
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)