TDK Corporation CKG45NX7R1C226M500JH
Part No.:
CKG45NX7R1C226M500JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45NX7R1C226M500JH.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R SMD
Shipping
Inventory:972
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG45NX7R1C226M500JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45NX7R1C226M500JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45NX7R1C226M500JH?
Image CKG45NX7R1C226M500JH
Part Number CKG45NX7R1C226M500JH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)