TDK Corporation CKG45NX5R1H106M500JH
Part No.:
CKG45NX5R1H106M500JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45NX5R1H106M500JH.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V X5R SMD
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL (Stacked)
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG45NX5R1H106M500JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45NX5R1H106M500JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45NX5R1H106M500JH?
Image CKG45NX5R1H106M500JH
Part Number CKG45NX5R1H106M500JH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL (Stacked)
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)