TDK Corporation CKG45NC0G2W943J500JJ
Part No.:
CKG45NC0G2W943J500JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45NC0G2W943J500JJ.pdf
Description:
CAP CER 0.094UF 450V C0G/NP0 SMD
Shipping
Inventory:304
Series:
CKG
Product Status:
Active
Capacitance:
0.094 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)
J-Lead
1. How to order CKG45NC0G2W943J500JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45NC0G2W943J500JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45NC0G2W943J500JJ?
Image CKG45NC0G2W943J500JJ
Part Number CKG45NC0G2W943J500JJ
Manufacturer TDK Corporation
Series CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.094 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)