TDK Corporation CKG45KX7T2J224M290JH
Part No.:
CKG45KX7T2J224M290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7T2J224M290JH.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T SMD
Series:
MEGACAP, CKG
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7T2J224M290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7T2J224M290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7T2J224M290JH?
Image CKG45KX7T2J224M290JH
Part Number CKG45KX7T2J224M290JH
Manufacturer TDK Corporation
Series MEGACAP, CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)