TDK Corporation CKG45KX7T2E684K290JH
Part No.:
CKG45KX7T2E684K290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7T2E684K290JH.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X7T SMD
Shipping
Inventory:785
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7T2E684K290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7T2E684K290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7T2E684K290JH?
Image CKG45KX7T2E684K290JH
Part Number CKG45KX7T2E684K290JH
Product Status Obsolete
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)