TDK Corporation CKG45KX7T2E105M290JH
Part No.:
CKG45KX7T2E105M290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7T2E105M290JH.pdf
Description:
CAP CER 1UF 250V X7T SMD
Shipping
Inventory:285
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7T2E105M290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7T2E105M290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7T2E105M290JH?
Image CKG45KX7T2E105M290JH
Part Number CKG45KX7T2E105M290JH
Product Status Obsolete
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)