TDK Corporation CKG45KX7S2A475M290JJ
Part No.:
CKG45KX7S2A475M290JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7S2A475M290JJ.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
Shipping
Inventory:609
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7S2A475M290JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7S2A475M290JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7S2A475M290JJ?
Image CKG45KX7S2A475M290JJ
Part Number CKG45KX7S2A475M290JJ
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)