TDK Corporation CKG45KX7S2A475M290JH
Part No.:
CKG45KX7S2A475M290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7S2A475M290JH.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S SMD
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7S2A475M290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7S2A475M290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7S2A475M290JH?
Image CKG45KX7S2A475M290JH
Part Number CKG45KX7S2A475M290JH
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)