TDK Corporation CKG45KX7S1C226M290JJ
Part No.:
CKG45KX7S1C226M290JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7S1C226M290JJ.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7S SMD
Shipping
Inventory:297
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7S1C226M290JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7S1C226M290JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7S1C226M290JJ?
Image CKG45KX7S1C226M290JJ
Part Number CKG45KX7S1C226M290JJ
Product Status Obsolete
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)