TDK Corporation CKG45KX7S1C226M290JH
Part No.:
CKG45KX7S1C226M290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7S1C226M290JH.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7S SMD
Shipping
Inventory:888
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7S1C226M290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7S1C226M290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7S1C226M290JH?
Image CKG45KX7S1C226M290JH
Part Number CKG45KX7S1C226M290JH
Product Status Obsolete
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)