TDK Corporation CKG45KX7R2A225K290JH
Part No.:
CKG45KX7R2A225K290JH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KX7R2A225K290JH.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R SMD
Shipping
Inventory:311
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KX7R2A225K290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KX7R2A225K290JH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KX7R2A225K290JH?
Image CKG45KX7R2A225K290JH
Part Number CKG45KX7R2A225K290JH
Product Status Obsolete
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)