TDK Corporation CKG45KC0G2W473J290JJ
Part No.:
CKG45KC0G2W473J290JJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KC0G2W473J290JJ.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V C0G/NP0 SMD
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
J-Lead
1. How to order CKG45KC0G2W473J290JJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KC0G2W473J290JJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KC0G2W473J290JJ?
Image CKG45KC0G2W473J290JJ
Part Number CKG45KC0G2W473J290JJ
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)