TDK Corporation CKG45KC0G2E683J290JH
Part No.:
CKG45KC0G2E683J290JH
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG45KC0G2E683J290JH.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 250V C0G/NP0 SMD
Shipping
Inventory:500
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CKG
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
SMD, J-Lead
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
J-Lead
1. How to order CKG45KC0G2E683J290JH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG45KC0G2E683J290JH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG45KC0G2E683J290JH?
Image CKG45KC0G2E683J290JH
Part Number CKG45KC0G2E683J290JH
Manufacturer TDK Corporation
Series CKG
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.118" (3.00mm)