CKG32KX7S2A475K335AH.pdf
| Image | |
| Part Number | CKG32KX7S2A475K335AH |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | SMPS Filtering, Bypass, Decoupling |
| Package / Case | SMD, J-Lead |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.136" (3.45mm) |