TDK Corporation CKG32KX7R2A474K335AH
Part No.:
CKG32KX7R2A474K335AH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KX7R2A474K335AH.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X7R SMD
Shipping
Inventory:500
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KX7R2A474K335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KX7R2A474K335AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KX7R2A474K335AH?
Image CKG32KX7R2A474K335AH
Part Number CKG32KX7R2A474K335AH
Product Status Obsolete
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)