TDK Corporation CKG32KX7R2A105M335AJ
Part No.:
CKG32KX7R2A105M335AJ
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KX7R2A105M335AJ.pdf
Description:
CAP CER 1UF 100V X7R SMD
Shipping
Inventory:237
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KX7R2A105M335AJ on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KX7R2A105M335AJ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KX7R2A105M335AJ?
Image CKG32KX7R2A105M335AJ
Part Number CKG32KX7R2A105M335AJ
Product Status Obsolete
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)