TDK Corporation CKG32KX7R1E475M335AH
Part No.:
CKG32KX7R1E475M335AH
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CKG32KX7R1E475M335AH.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R SMD
Shipping
Inventory:742
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.136" (3.45mm)
J-Lead
1. How to order CKG32KX7R1E475M335AH on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CKG32KX7R1E475M335AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CKG32KX7R1E475M335AH?
Image CKG32KX7R1E475M335AH
Part Number CKG32KX7R1E475M335AH
Product Status Obsolete
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Package / Case SMD, J-Lead
Size / Dimension 0.142" L x 0.102" W (3.60mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.136" (3.45mm)